Джокович се завърна на корта с победа

13-05-2014 17:40 | Станко Димов

Новак Джокович се завърна на корта с победа. Световният №2 се наложи с 6:3, 7:5 над Радек Щепанек и достигна до трети кръг на „Мастърс 1000” турнира в Рим.

Въпреки чистата победа, сърбинът далеч не показа най-добрия си тенис и имаше реална възможност двубоят да влезе в трети сет. Това обаче е нормално предвид факта, че Джокович не бе играл близо месец.

Ноле получи травма в китката по време на турнира в Монте Карло, където отпадна на полуфинал след загуба от Федерер. В резултат на травмата той си взе седмица почивката, а когато трябваше да се завърне на корта – в Мадрид преди седмица, се оттегли от участие в последния момент признавайки, че все още изпитва дискомфорт в китката и е рано да играе.

Новак никога не е криел симпатиите си към Италия и след успеха над Щепанек днес написа на една от телевизионните камери „Рим, обичам те!”.

Съперникът на Джокович в трети кръг ще бъде определен от двубоя между Томи Робредо и Филип Колшрайбер.