Пиронкова напусна достойно турнира във Варшава

20-05-2010 17:08 | Станко Димов

Цветана Пиронкова напусна повече от достойно силния турнир във Варшава. В полската столица нашето момиче стигна до 1/4-финал, където бе победена с 4-6, 5-7 от миналогодишната шампионка Александра Дюлгеру (Румъния). Цвети игра в мача с болки в рамото, които видимо не и позволяваха да разгърне докрай потенциала си.

Освен това бе нормално българката да е по-изморена, имайки предвид маратонския мач с Елена Дементиева преди 24 часа. Въпреки поражението Пиронкова записа най-доброто си представяне от началото на годината. За участието си във Варшава Цвети ще прибере и $17 000 от наградния фонд, както и 140 точки за ранглистата, които ще я поставят някъде около 80-о място.

Шампионската от миналата година Дюлгеру започна много агресивно мача и още от първия гейм получи точка за пробив. Пиронкова обаче геройски държеше подаването си и някакси успя да остане в мача.

На няколко пъти нашето момиче ясно показа, че изпитва болки в рамото, което допълнително усложняваше положението й. Все пак логичното в сета се случи в деветия гейм, когато при резултат 4-4 Дюлгеру стигна до мечтания пробив. Румънката го осъществи при фаталния 13-и опит, след което при свой сервис затвори първия сет.

Вторият сет се разви по коренно различен начин. Пиронкова започна фантастично и след ранен пробив дръпна в резултата с 3-0. Дюлгеру обаче никак не се смути от положението и на свой ред осъществи пробив, възстановявайки резултата за 3-3.

Последваха нови два много силни гейма за Цвети, която стигна до втори пробив в мача и при 5-3 в своя полза сервираше за изравняване на резултата в сетовете. 32-ата в света Дюлгеру обаче отново показа характер и върна пробива повече от лесно, след което изравни за втори път резултата.

Явно умората в този момент си каза думата и Цветана допусна нов пробив, при това в решителен за мача момент, който в последствие се оказа фатален.
Така след два часа игра шампионката Дюлгеру се поздрави с много трудна победа и вече мисли за полуфинала, където я чака силната китайка На Ли.