Шампионски старт за Кузнецова в Париж

Свързани новини
23-05-2010 13:32 | Станко Димов

Рускинята Светлана Кузнецова започна по класен начин защитата на титлата си от "Ролан Гарос". В мач от I кръг Кузнецова надви безпроблемно с 6-3, 6-1 Сорана Кърстя (Румъния).

Срещата започна шокиращо за поставената под номер 6 в схемата рускиня, която само след няколко минути престой на корта вече губеше в резултата с 0-3 гейма.

В този момент Кузнецова вдигна оборотите, затвори първия сет и като загуби само гейм до края. Така въпреки, че не се намира в оптимална форма, Кузнецова записа повече от лек старт на "Ролан Гарос".

Отпадането в първи кръг пък ще струва скъпо на Кърстя, която миналата година игра 1/4-финал в турнира.
Във втория кръг Кузнецова ще се изправи срещу победителката от мача между Елена Веснина (Русия) и Андреа Петкович (Германия).