Григор Димитров на четвъртфинал в Лондон!

12-06-2014 18:23 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за четвъртфинал на АТР 250 турнира на трева в Куинс Клъб, Лондон. Българинът се наложи със 7:6 (3), 6:4 над Едуар Роже-Васлен (Франция), като по този начин записа втори пореден чист успех в турнира.

Победата за Гришо можеше да бъде и по-изразителна, но в първия сет нашето момче пропиля аванс от един пробив и позволи от аванс 5:2 гейма Роже-Васлен да изравни за 5:5. Нещо повече, при 5:4 в своя полза българинът изпусна 2 сетбола, но те бяха при сервис на французина. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Димитров се наложи със 7:3 точки.

Във втория сет Димитров проби за 3:2, след което до края на мача не допусна повече колебания и затвърди мястото си сред най-добрите 8 в Лондон.

В спор за място на полуфинал българинът ще срещне Александър Долгополов. Двамата са си разменили по един успех в общите им срещи. Успехът на Долгополов е от 2011-а, а Гришо побеждава през 2013-а с 6:3, 6:2.

С достигането си до четвъртфинал Гришо си гарантира малко над €17 000 от наградния фонд, както и 45 точки за ранглистата. При нов успех той ще заработи 90 точки и близо €30 000.