Програма за Уимбълдън за вторник



23-06-2014 16:33 | Станко Димов

Във вторник по програма ще се изиграят последните срещи от първи кръг на Уимбълдън. На корта ще видим 7-кратния първенец Роджър Федерер, който ще има за съперник Паоло Лоренци. Любопитното е, че швейцарецът ще започне турнира на Корт №1, а не на Централния.

На него обаче пък ще видим световният №1 Рафаел Надал, който ще премери сили с Мартин Клижан. През последните години Рафа записа много разочароващи загуби в началото на турнира и този сезон е пределно мотивиран да се представи на ниво в Лондон.

Най-добрата българка Цветана Пиронкова ще довърши своя двубой от понеделник като срещата й с Варвара Лепченко е поставена втора на корт №11.

ПРОГНОЗИРАЙТЕ НАЙ-ИНТЕРЕСНИТЕ СРЕЩИ!

Програма за Уимбълдън за вторник:


Телевизионни кортове са: Централен корт и кортове №1, №2, №3, №8, №12, №16, №17 и №18.

ЦЕНТРАЛЕН КОРТ, начало 15:00 часа:
Юлия Глушко (Израел) - Забине Лизицки (Германия, №19)
Мартин Клижан (Словакия) - Рафаел Надал (Испания, №2)
Серина Уилямс (САЩ, №1) - Анна Татишвили (САЩ)

КОРТ №1, начало 15:00 часа:
Жо-Вилфред Цонга (Франция, №14) - Юрген Мелцер (Австрия), доиграват при 6:1, 3:6, 3:6, 6:2, 5:4.
Паоло Лоренци (Италия) - Роджър Федерер (Швейцария, №4)
Саманта Мъри (Великобритания) - Мария Шарапова (Русия, №5)
Даниела Хантухова (Словакия) - Южени Бушар (Канада, №13)

КОРТ №2, начало 13:30 часа:
Стан Вавринка (Швейцария, №5) - Жоао Соуса (Португалия)
Агниешка Радванска (Полша, №4) - Андреа Миту (Румъния), доиграват при 4:2
Милош Раонич (Канада, №8) - Матю Ебдън (Австралия)
Ангелик Кербер (Германия, №9) - Урсула Радванска (Полша)
Кайа Канепи (Естония) - Йелена Янкович (Сърбия, №7)

КОРТ №3, начало 13:30 часа:
Лейтън Хюит (Австралия) - Михал Пжисежни (Полша)
Хедър Уотсън (Великобритания) - Айла Томлянович (Хърватия)
Даниел Смитърст (Великобритания) - Джон Иснър (САЩ, №9)
Шуай Чжан (Китай) - Карла Суарес Наваро (Испания, №15)

КОРТ №12, начало 13:30 часа:
Кени дьо Шепе (Франция) - Кей Нишикори (Япония, №10)
Каролина Вожняцки (Дания, №16) - Шахар Пеер (Израел), доиграват при 6:3, 2:0
Фелисиано Лопес (Испания, №19) - Юичи Сугита (Япония)
Тамира Пашек (Австрия) - Кирстен Флипкенс (Белгия, №24)

КОРТ №18, начало 13:30 часа:
Андреа Петкович (Германия, №20) - Катаржина Питер (Полша)
Ришар Гаске (Франция, №13) - Джеймс Дъкуорт (Австралия)
Малек Жазири (Тунис) - Гаел Монфис (Франция, №24)
Анастасия Павлюченкова (Русия, №26) - Алисън Риске (САЩ)

КОРТ №8, начало 13:30 часа:
Марсел Илхан (Турция) - Денис Кудла (САЩ)
Мадисън Кийс (САЩ) - Моника Пуиг (Пуерто Рико)
Татсума Ито (Япония) - Симоне Болели (Италия)

КОРТ №16, начало 13:30 часа:
Ник Киргиос (Австралия) - Стефан Робер (Франция)
САра Ерани (Италия, №14) - Каролин Гарсия (Франция), доиграват при 6:2, 6:7
Виктория Дювал (САЩ) - Сорана Кърстя (Румъния, №29)
Филип Колшрайбер (Германия, №22) - Игор Сайслинг (Холандия)
Аника Бек (Германия) - Цзе Чжън (Китай)

КОРТ №17, начало 13:30 часа:
Йежи Янович (Полша, №15) - Сомдев Деварман (Индия)
Мишел Ларчер Де Брито (Португалия) - Светлана Кузнецова (Русия, №28), доиграват при 2:1
Клара Кукалова (Чехия, №31) - Тейлър Таузънд (САЩ)
Лукаш Лацко (Словакия) - Томи Робредо (Испания, №23)
Роберта Винчи (Италия, №21) - Дона Векич (Хърватия)

КОРТ №4, начало 13:30 часа:
Лукаш Кубот (Полша) - Ян-Ленард Щруф (Германия)
Сам Куери (САЩ) - Брадли Клан (САЩ), доиграват при 6:7, 6:4, 6:1, 6:5
Йована Яксич (Германия) - Петра Цетковска (Чехия)
Пере Риба (Испания) - Адриан Манарино (Франция)
Дина Фиценмайер (Германия) - Лесия Цуренко (Украйна)

КОРТ №5, начало 13:30 часа:
Ирина-Камелия Бегу (Румъния) - Виржини Разано (Франция)
Беноа Пер (Франция) - Лукаш Росол (Чехия)
Ярко Ниеминен (Финландия) - Федерико Делбонис (Аржентина)

КОРТ №6, начало 13:30 часа:
Душан Лайович (Сърбия) - Гилермо Гарсия-Лопес (Испания, №28)
Белинда Бенчич (Швейцария) - Магдалена Рибарикова (Словакия)
Майкъл Ръсел (САЩ) - Юлиян Райстер (Германия)
Зарина Диас (Казахстан) - Кристина Младенович (Франция)

КОРТ №7, начало 13:30 часа:
Даниел Химено-Травер (Испания) - Сантяго Хиралдо (Колумбия)
Тимеа Бачински (Швейцария) - Шарон Фихман (Канада)
Алехандро Файа (Колумбия) - Анте Павич (Хърватия)

КОРТ №9, начало 13:30 часа:
Каролина Плишкова (Чехия) - Карин Кнап (Италия)
Дуди Села (Израел) - Михаил Кукушкин (Казахстан)
Иржи Весели (Чехия) - Виктор Естрела Бургос (Доминиканска република)
Кристина Плишкова (Чехия) - Ярослава Шведова (Казахстан)

КОРТ №10, начало 13:30 часа:
Марсел Гранойерс (Испания, №30) - Никола Маю (Франция)
Пиер-Юге Ербер (Франция) - Джак Сок (САЩ)
Петра Мартич (Хърватия) - Лурдес Домингес-Лино (Испания)
Шанел Шийпърс (РЮА) - Кристина МакХейл (САЩ)

КОРТ №11, начало 13:30 часа:
Йен-Сун Лу (Тайван) - Александър Недовесов (Казахстан)
Цветана Пиронкова (България) - Варвара Лепченко (САЩ), доиграват при 7:6, 0:2
Цветана Пиронкова - Варвара Лепченко - 7:6, 0:2 (доиграване)
Жил Мюлер (Люксембург) - Жулиен Бенето (Франция)
Силвия Солер-Еспиноса (Испания) - Олга Говорцова (Беларус)
Александра Каданту (Румъния) - Камила Джорджи (Италия)

КОРТ №19, начало 13:30 часа:
Анна Шмидлова (Словакия) - Ализе Корне (Франция, №25)
Иво Карлович (Хърватия, №29) - Франк Данчевич (Канада)
Денис Истомин (Узбекистан) - Дмитрий Турсунов (Русия, №32)

По-късно ще се определи на кои кортове:

не преди 19:00 часа:
Симона Халеп (Румъния, №3) - Телиана Перейра (Бразилия)
не преди 19:00 часа:
Вера Звонарьова (Русия) - Тара Мур (Великобритания)
не преди 19:00 часа:
Ана Иванович (Сърбия, №11) - Франческа Скиавоне (Италия)

_____
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Турнир: Ladies Championship Gstaad
Категория: Друг
Място на провеждане: Гщаад, Швейцария
Настилка: Клей
Награден фонд: $250,000

Official Website | Livescore
Турнир: Bucharest Open
Категория: Друг
Място на провеждане: Букурещ
Настилка: Клей
Награден фонд: $250,000

Official Website | Livescore
Турнир: SkiStar Swedish Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Бостад, Швеция
Настилка: Клей
Награден фонд: €561,345

Official Website | Livescore
Турнир: Croatia Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Умаг, Хърватия
Настилка: Клей
Награден фонд: €561,345

Official Website | Livescore
Турнир: Hall of Fame Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Нюпорт, САЩ
Настилка: Тревна
Награден фонд: $623,710

Official Website | Livescore
Други новини