Програмата на Уимбълдън за сряда



24-06-2014 21:47 | Станко Димов

В сряда ще се изиграят първите срещи от втория кръг на Уимбълдън. Единственият оцелял български представител Григор Димитров ще се изправи срещу квалификанта от Австралия Люк Савил, а организаторите поставиха двубоя между двамата да бъде втори по програма на Централния корт. Преди тях ще се изиграе мач от програмата при дамите.

Очаква се двубоят на Гришо да започне около 16:30-17:00 часа българско време. Срещата ще бъде предавана пряко по F+, а освен това ще може да бъде гледана и онлайн.

Веднага след Гришо на Централния корт ще излезе и водачът в схемата Новак Джокович.

Ако запише победа, Григор Димитров за първи път в кариерата си ще достигне до трети кръг на Уимбълдън.

Любопитното е, че на практика Димитров играе на Централния корт в Лондон за сметка не на кого да е, а на шампиона и местен любимец Анди Мъри, който ще изиграе двубоя си от втори кръг на Корт №1.

Пълна програма за двубоите на Уимбълдън за сряда:

ЦЕНТРАЛЕН КОРТ, начало 15:00 часа:
Кейси Делакуа (Австралия) - Агниешка Радванска (Полша, №4)
Григор Димитров (България, №11) - Люк Савил (Австралия)
Новак Джокович (Сърбия, №1) - Радек Щепанек (Чехия)

КОРТ №1, начало 15:00 часа:
Анди Мъри (Великобритания, №3) - Блаж Рола (Словения)
Петра Квитова (Чехия, №6) - Мона Бартел (Германия)
Бърнард Томич (Австралия) - Томаш Бердих (Чехия, №6)

КОРТ №2, начало 13:30 часа:
Ивон Мойсбургер (Австрия) - Ли На (Китай, №2)
Андрей Кузнецов (Русия) - Давид Ферер (Испания, №7)
Сам Куери (САЩ) - Жо-Вилфред Цонга (Франция, №14)
Каролина Вожняцки (Дания, №16) - Наоми Броуди (Великобритания)

КОРТ №3, начало 13:30 часа:
Куруми Нара (Япония) - Винъс Уилямс (САЩ, №30)
Леонардо Майер (Аржентина) - Маркос Багдатис (Кипър)
Виктория Азаренка (Беларус, №8) - Бояна Йовановски (Сърбия)

КОРТ №12, начало 13:30 часа:
Ърнест Гулбис (Латвия, №12) - Серхий Стаховски (Украйна)
Мисаки Дои (Япония) - Екатерина Макарова (Русия, №22)
Марин Чилич (Хърватия, №26) - Андреас Хайдер-Маурер (Австрия)
Алисън Ван Уитванч (Белгия) - Доминика Цибулкова (Словакия, №10)

КОРТ №18, начало 13:30 часа:
Кевин Андерсън (РЮА, №20) - Едуар Роже-Васлен (Франция)
Ян Хенрих (Чехия) - Роберто Баутиста Агут (Испания, №27)
Луцие Шафаржова (Чехия, №23) - Полона Херцог (Словения)
Лорен Дейвис (САЩ) - Флавия Пенета (Италия, №12)

КОРТ №8, начало 13:30 часа:
двубой на двойки
Бенямин Бекер (Германия) - Александър Долгополов (Украйна, №21)
Каролин Гарсия (Франция) - Варвара Лепченко (САЩ)
Ана Конжух (Хърватия) - Янина Викмайер (Белгия)

КОРТ №16, начало 13:30 часа:
Елена Веснина (Русия, №32) - Барбора Захлавова Стрицова (Чехия)
Тим Пуетц (Германия) - Фабио Фонини (Италия, №16)
Жил Симон (Франция) - Робин Хаасе (Холандия)
Мария Кириленко (Русия) - Пън Шуай (Китай)

КОРТ №17, начало 13:30 часа:
Жереми Шарди (Франция) - Маринко Матошевич (Австралия)
Михаил Южни (Русия, №17) - Джими Ванг (Тайван)
Мишел Ларчер Де Брито (Португалия) - Ярмила Гайдошова (Австралия)
Тереза Смиткова (Чехия) - Коко Вандевеге (САЩ).

ПРОГНОЗИРАЙТЕ НАЙ-ИНТЕРЕСНИТЕ СРЕЩИ!

_____
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Турнир: Ladies Championship Gstaad
Категория: Друг
Място на провеждане: Гщаад, Швейцария
Настилка: Клей
Награден фонд: $250,000

Official Website | Livescore
Турнир: Bucharest Open
Категория: Друг
Място на провеждане: Букурещ
Настилка: Клей
Награден фонд: $250,000

Official Website | Livescore
Турнир: SkiStar Swedish Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Бостад, Швеция
Настилка: Клей
Награден фонд: €561,345

Official Website | Livescore
Турнир: Croatia Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Умаг, Хърватия
Настилка: Клей
Награден фонд: €561,345

Official Website | Livescore
Турнир: Hall of Fame Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Нюпорт, САЩ
Настилка: Тревна
Награден фонд: $623,710

Official Website | Livescore
Други новини