118-ият в света надви Ферер, Мъри загуби само два гейма

25-06-2014 20:04

Руснакът Андрей Кузнецов поднесе една от сериозните изненади във втори кръг на Уимбълдън. Той надигра седмия в ранглистата Давид Ферер след 6:7(5), 6:0, 3:6, 6:3, 6:2.

118-ият в света Кузнецов обърна в своя полза двубоя, след като загуби първия сет. Цялата битка продължи малко над три часа.

За Кузнецов това е първа победа над играч от топ 10. Така той прекъсна серията на Ферер от 10 поредни четвъртфинали в турнири от Големия шлем. В следващата фаза Кузнецов ще срещне Леонардо Майер, който победи Маркос Багдатис.

В тази част от схемата напред продължава и Анди Мъри. Шотландецът победи словенеца Блаж Рола като загуби само 2 гейма - 6:1, 6:1, 6:0 след 84 минути игра.

"Хубаво е, ако успяваш да печелиш мачовете си бързо. Със сигурност Амели (Моресмо) ще е доволна. Сега ще си почина и ще мисля за следващия двубой," коментира Мъри, чийто следващ съперник ще бъде Роберто Батиста Агут.