Мъри с лесна победа преди дуела с Григор Димитров

30-06-2014 23:20 | Станко Димов

Защитаващият титлата си на Уимбълдън Анди Мъри победи Кевин Андерсън с 6-4, 6-3, 7-6(6) и се класира за 1/4-финалите на турнира, където ще срещне Григор Димитров.

Ракета номер 1 на Великобритания бе облагодетелстван от факта, че игра на Централния корт на All England Club, тъй като доста време на комплекса валя и само той успя да продължи своята среща.

Мъри успя да реализира един пробив в първия сет, което му бе достатъчно, за да поведе в резултат, а след като взе преднина от 3-0 във втората част, започна да вали.

Той и съперникът му обаче трябваше да изчакат само 15 минути, докато организаторите спуснат покрива над Централния корт, преди да продължат играта. Шотландецът затвори втория сет на 3, а третата част бе най-равностойна и мина без пробиви, но третият поставен в схемата взе тайбрека на 6 точки и стигна до крайния успех.