01-07-2014 17:01

Роджър Федерер достигна до четвъртфиналите на Уимбълдън. Той се справи за само 96 минути игра с Томи Робредо като го надигра 6:1, 6:4, 6:4. Така ФедЕкспрес вече е на първо място по брой четвъртфинали в турнирите от топ 4 в Откритата ера с 42, изпреварвайки Джими Конърс.

Любопитното е, че бившият номер 1 продължи успешната си серия на свой сервис и все още не е бил пробит в турнира(в 54 гейма). Той е единственият останал в надпреварата състезател с подобно постижение.

В спор за място на полуфинал Федерер ще играе със Стан Вавринка, който се наложи със 7:6(5), 7:6(7), 6:3 над Фелисиано Лопес.

"Ще бъде страхотно да играя срещу Стан в четвъртфиналите тук. Подобни събития не са често явление за някой спорт в Швейцария," заяви той след двубоя.

Дотук Федерер води с 13:2 в преките сблъсъци с Вавринка. Двете победи на Стан са на клей, включително при единственият им мач за 2014-а - във финала на "Мастърс 1000" в Монте Карло.