По-хубавата Мария изрита шампионката Кузнецова (видео)

28-05-2010 22:57 | Николай Драгиев

Шампионката от Roland Garros 2009 Светлана Кузнецова напусна борбата още в третия кръг на турнира. Шестата поставена рускиня трябваше да отстъпи на №30 в схемата Мария Кириленко с 3:6, 6:2, 4:6 след два часа и 34 минути игра на първи корт в Париж. Успех записаха още Елена Дементиева и Каролин Вожняцки.

Истинската драма настана в третия сет на двубоя. Кузнецова поведе с 2:0 гейма, но след това московчанката Кириленко взе четири последователни. При 5:4 Маша сервираше за мача и стигна до три мачбола, като между тях спаси три възможности на съперничката за изравняване на резултата. Накрая Светлана изпрати топката в аут.

На осминафиналите Маша Кириленко се изправя срещу №17 Франческа Скиавоне. Италианката елиминира категорично На Ли от Китай, която бе поставена 11-а в схемата на състезанието, с 6:4, 6:2.

Олимпийската шампионка Дементиева пък спечели от сет пасив срещу Александра Возняк от Канада с 6:7(2), 6:3, 6:4. Рускинята демонстрира характер и във втората част би от 1:3, а и в третата изоставаше с пробив, преди да наложи волята си. Лена направи цели 12 двойни грешки, но това не беше фатално.

Следващата съперничка на Дементиева е най-неочакваната осминафиналистка. Това е квалификантката от Южна Африка Шанел Схеперс, която надделя над Акгюл Аманмурадова от Узбекистан с 6:3, 6:3.

Каролин Вожняцки пък преодоля Александра Дюлгеру с 6:3, 6:4. Проблеми датчанката имаше само във втория сет, когато губеше с 2:4, но стигна до обрат. Следващата противничка на Каро ще бъде италианката Флавия Пенета. №14 в схемата победи Полона Херцог от Словения с 6:3, 6:0.

Мачът на Араван Резаи и Надя Петрова бе прекъснат поради падналия мрак при резултат 7:6(2), 4:6, 7:7. Французойката имаше три мачбола при 5:4 във втория сет, а в 14-ия пък рускинята имаше три възможности да спечели срещата.