Федерер надви Ферер навръх 33-тия си рожден ден

09-08-2014 12:26 | Николай Драганов

Роджър Федерер продължа да крачи уверено към финал на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Торонто, надигравайки с 6:3, 4:6, 6:3 Давид Ферер в двубой от четвъртфиналите в долната част на схемата.

Швейцарецът записа победа навръх своя 33-ти рожден, пробивайки своя опонент пет пъти и спечелвайки 80% от точките на първи сервис в битка, продължила 1 час и 53 минути.

"Бях способен да намеря енергия и наистина да сервирам по-добре в края на мача, което беше ключът за успеха срещу Давид, който се справяше много добре с втория ми сервис и ме поставяше под напрежение", сподели Федерер.

Роджър ще запомни този мач и с факта, че трибуните в Торонто му изпяха "Честит рожден ден, Роджър" след първия гейм на втория сет. "Дълбоко оценявам това. Невероятно да видиш, че толкова много хора са съпричастни с теб и ти желаят най-доброто", сподели Федерер.

Носителят на 17-титли от Големия шлем вече има 4 победи от 4 мача, когато играе на своя рожден ден. Той успя да спечели срещу Макс Мирни в Монреал през 2003, срещу Иво Карлович в Торонто през 2007 и срещу Пол Анри Матьо в Торонто през 2006 година.

Роджър Федерер успя да увеличи и невероятната си серия срещу Давид Ферер на 15:0 победи. В своя 51-ви полуфинал на турнир от сериите "Мастърс 1000% Федерер ще срещне друг испанец - Фелисиано Лопес.

Лопес успя да разплаче местните фенове, отстранявайки любимецът им Милош Раонич след 6:4, 7:6(5), 6:3. За испанецът това ще бъде трети полуфинал на турнир от подобен ранг в кариерата.