Джокович оцеля, Ферер се сгромоляса

29-05-2010 18:29 | Николай Драгиев

Третият поставен в Париж Новак Джокович успя да се класира за четвърти кръг на "Ролан Гарос". Сърбинът надви Виктор Ханеску с 6-3, 3-6, 6-3, 6-2. В доста скромно за възможностите му представяне, сърбинът допусна 25 непредизвикани грешки и като цяло не беше на обичайното си ниво. В четвъртия сет Новак изостававаше с пробив, но взе 6 поредни гейма, за да затвори мача за 2 часа и 38 минути.

Това е 24-а победа през сезона за Ноле при 7 загуби. Ханеску пък вече има статистика от 4 победи и 24 загуби срещу опоненти от топ 10.

В следващия кръг Джокович ще играе най-вероятно с Роби Джинепри, който има сериозен аванс срещу Хуан Карлос Фереро.

В същото време един от скритите фаворити Давид Ферер сензационно напусна надпреварата. Той изненадващо отпадна от турнира след загуба с 4:6, 0:6, 6:7 (1) от австриеца Юрген Мелцер. Испанецът оказа сериозна съпротива на Мелцер единствено в третия сет, но загуби след точно един час и 56 минути игра.

За сметка на това Николас Алмагро разгроми Александър Долгополов с 6-3, 6-3, 6-4 и продължава напред.