Серина продължава напред към мечтаната титла

15-08-2014 21:58 | Калин Дацов

Действащата шампионка от US Open Серина Уилямс достигна четвъртфиналите на турнира в Синсинати. Тя надигра по пътя си друга бивша номер 1 Йелена Янкович с 6:1, 6:3 за 58 минути.

Така Уилямс вече води с 10:4 в преките двубои с Янкович, която е двукратна шампионка в Синсинати.

Освен това американката вече няма загуба в 17 поредни мача срещу тенисистки от топ 10 и 8:0 само през 2014-а.

"Тя ме е побеждавала няколко пъти, така че днес бях напълно съсредоточена и се опитах да дам всичко от себе си. Опитах се да не правя много грешки и да покажа най-добрия си тенис. Публиката също много ми помогна," заяви Уилямс.

Любопитното е, че титлата в Синсинати е една от малкото липсващи в колекцията на Уилямс.

В следващата фаза Уилямс ще играе с Каролина Вожняцки. Датчанката победи със 7:5, 6:2 Ангелик Кербер. Американката води със 7:1 в преките сблъсъци между двете. Миналата седмица в Монреал Серина победи Каро в оспорван сблъсък след 4:6, 7:5, 7:5.