Елица Костова отпадна в квалификациите в Ню Йорк

19-08-2014 23:35 | Калин Дацов

Втората ракета на България Елица Костова отстъпи на Алберта Брианти в квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис в Ню Йорк. Националката загуби със 7:6(0), 4:6, 3:6 след 2 часа и 43 минути игра.

24-годишната Елица спечели първия сет след убедителен тайбрек (7:0), а във втората част водеше с 4:3 гейма с пробив срещу с 11 години по-голямата Брианти, но загуби сета.

В третия имаше бърза размяна на пробиви като отново българката поведе с 2:1, а 35-годишната италианка изравни веднага. Брианти направи нов брейк за 4:2, а после и съумя да затвърди. При 5:3 италианката сервираше за победата. Тя стигна до мачбол и го реализира.

Елица Костова отпадна за първи път на старта в квалификациите на US Open при третото си участие в турнира от Големия шлем. Тя си тръгва от Ню Йорк с 2 точки за световната ранглиста, където е №189 сега.

В основната схема в САЩ ще играят Григор Димитров и Цветана Пиронкова.