Шампионката Халеп стегна куфарите в Ню Хейвън

20-08-2014 11:44 | The Bleacher Report

Магдалена Рибарикова победи с 6:2, 4:6, 6:3 миналогодишната шампионка и водачка в схемата Симона Халеп на осминафиналите в Ню Хейвън.

Родената в Словакия тенисистка спечели цели шест пъти подаването на румънската си съперничка, включително и в решителния шести гейм на третия сет. Тогава тя поведе с 4:2 и задържа собствения си сервис, за да стигне до крайния успех.

По-рано през деня американката Алисън Риске победи поставената под номер 6 италианка Флавия Пенета с 6:1, 7:6(3). Единствената останала представителка на домакините в турнира проби четири пъти в първия сет и общо пет пъти в мача подаването на Пенета.

Чехкинята Барбора Захлавова Стрицова също се класира за четвъртфиналите, след като спечели със 7:5, 6:2 срещу французойката Каролин Гарсия. Нейната сънародничка Петра Квитова също нямаше особени проблеми на осминафиналите, след като победи с 6:2, 6:1 рускинята Екатерина Макарова.