Серина Уилямс стартира с победа за 55 минути

27-08-2014 02:00 | Станко Димов

Серина Уилямс започна атаката към трета поредна титла от US Open с изразителна победа. На старта в Ню Йорк световната №1 се разправи с младата си сънародничка Тейлър Таузънд с 6:3, 6:1.

18-годишната Таузънд показа много смела игра и редовно излизаше на мрежата, но дори и това не помогна на левичарката да постигне нещо повече от почетна загуба.

Особено впечатляващо бе представянето на Уилямс в нейните сервис-геймове, където тя загуби едва 5 точки за целия мач, който продължи 55 минути!

„Дойдох тук, за да играя. В Ню Йорк спечелих първата си титла от Големия шлем, никога не съм искала да спирам. Тейлър е невероятен талант. Тя е страхотен човек, обичам я. Радвам се, че има толкова добри американки. Убедена съм, че ни очакват невероятни дни с нея на корта”, коментира 32-годишната Уилямс.

Серина е шампион в Ню Йорк през последните две години. Ако спечели турнира и този сезон за първи път в кариерата си тя ще триумфира на турнир от Шлема в 3 последователни издания.

Във втори кръг Серина Уилямс ще срещне друга американка – Ваня Кинг.