Пенета на четвъртфинал след бърз успех

01-09-2014 19:46 | Станко Димов

Флавия Пенета си гарантира място на четвъртфиналите на US Open, след като записа победа с 2:0 сета над Кейси Делакуа в пореден мач от IV кръг. В отделните части 11-ата в схемата Пенета се наложи със 7:5, 6:2 след точно 80 минути игра!

Благодарение на успеха Пенета достига до четвъртфиналите на US Open за трета поредна година! Нейната следваща съперничка на корта ще бъде Серина Уилямс, която се справи също в два сета с Кайа Канепи.

Пенета завърши двубоя с равен брой печеливши удари и непредизвикани грешки – по 18. При Делакуа положението бе доста по-различно – 14/35. Освен това италианката успя да реализира 5 пробива.

„Днес беше трудно за мен, най-вече заради условията. В началото нещата се развиваха доста трудно. Винаги съм нервна преди мач и днес не правеше изключение.

Мисля, че днес не играх най-добрия си тенис, но винаги, когато играя в Ню Йорк го правя с удоволствие. Имам много позитивни спомени от този турнир”, каза Пенета след победата си днес. До момента тя има пет загуби в пет срещи със Серина Уилямс.