Шарапова не даде шанс на Иванович (видео)

04-10-2014 14:03

Мария Шарапова достигна до финала на Откритото първенство на Китай. Рускинята победи друга бивша номер 1 Ана Иванович 6:0, 6:4 за близо час и половина игра в Пекин. Това ще е първи финал на Мария на твърди кортове от 18 месеца като последните й шест бяха на клей.

Шарапова започна блестящо мача и спечели първите седем гейма. Във втория сет решителният момент дойде при 4:4, когато Шарапова стигна до пробив. Най-дългият и драматичен гейм бе последният в мача. Тогава след над десет минути битка и три спасени мачбола от Иванович, Шарапова все пак завърши мача.

За своята 33-а титла в кариерата Шарапова ще спори с Петра Квитова. Маша води с 5:2 в преките им срещи до момента. Тя не е губила от Квитова от 2011-а година и е в серия от четири поредни успеха над нея.

Квитова от своя страна надигра Саманта Стосър след 6:3, 5:7, 6:2. Чехкинята ще търси четвърта титла за сезона след Уимбълдън, Ухан и Ню Хейвън. Най-много през годината има Серина Уилямс - шест.

Интересното е, че спечелилата финала ще се изкачи до второ място в световната ранглиста.