05-10-2014 16:16 | Станко Димов

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович спечели за пети път турнира China Open! На финала в Пекин сърбинът се наложи с 6:0, 6:2 над третия в схемата Томаш Бердих.

Джокович бе само на точка от това да спечели финала с „двоен лешник” (6:0, 6:0), но в последния възможен момент спаси мачбол, след което проби Джокович, за да спечели първия си гейм в мача.

За Новак Джокович това бе 24-а поредна победа в турнира. Сърбинът все още няма загуба в китайската столица. През новата седмица Ноле ще участва на „Мастърс 1000” турнира в Шанхай, където също има да защитава титла.

Още по-впечатляващ е фактът, че по пътя към титлата Джокович не загуби нито един сет! За триумфа си в Пекин сърбинът добави 500 точки в годишната ранглиста, както и чек на стойност $604 000.

Общо в двубоите с Бердих пък Ноле вече води с внушителните 16:2 победи. 29-годишният чех остава под №7 в годишната класация и към този момент има билет за финалния Мастърс в Лондон.