Вожняцки надви Шарапова в тричасова битка

21-10-2014 18:13

Бившата номер 1 Каролина Вожняцки стартира финалния турнир на най-добрите осем в Сингапур с победа. Тя се наложи след три часа и 13 минути над Мария Шарапова със 7:6(4), 6:7(5), 6:2. Това е нейна втора победа над състезателка от топ 2 като първата бе над Вера Звонарьова през 2010-а.

В двубоя Шарапова допусна общо 75 непредизвикани грешки и 15 двойни. Рускинята пласира 59% първи сервис срещу 73% за Вожняцки.

Първият сет завърши с тайбрек спечелен от Вожняцки като преди това се стигна до общо четири пробива. Вожняцки сервираше за мача при 5:4 в следващата част, но Шарапова демонстрира характер и не само изравни, но изравни общия резултат отново в тайбрек.

В третия сет ситуацията бе равностойна до 2:2, когато Вожняцки пое инициативата и спечели четири поредни гейма. "Малко съм уморена. В третия сет бях по-активна и това ми донесе успеха," заяви победителката.

С това поражение Шарапова намали значително шансовете си да измести Серина Уилямс от върха в ранглистата.