Домашен уют (видео)

22-10-2014 20:01 | Станко Димов

Роджър Федерер записа отличен старт на домашния турнир в зала в Базел. Световният №2 се наложи с категоричното 6:2, 6:1 над Жил Мюлер в двубой, който продължи 46 минути!

Швейцарският ас изигра невероятен двубой и показа, че се намира в топ форма в края на сезона. Шоуто на Федерер започна в шестия гейм, когато след страхотен форхенд по правата той осъществи първия пробив в мача – 4:2.

В следващите минутки доминацията на Федерер бе смазваща и той записа серия от общо 9 гейма на сметката си – 6:2, 5:0 след едва 42 минути игра!

В ответния гейм Мюлер успя да се разпише и да избегне „лешник”, но за повече левичарят от Люксембург нямаше сили. Любопитно е да се отбележи, че през втория сет Федерер не загуби точка на свой сервис!

Във втори кръг Федерер ще срещне Денис Истомин, който на старта надви поляка Йежи Янович. При нов успех ФедЕкспрес ще достигне до четвъртфинал, където пък може да играе с нашия Григор Димитров, ако българинът спечели първите си два мача в турнира.