Най-сладко е у дома (видео)

26-10-2014 16:53

Най-успешният тенисист в историята Роджър Федерер триумфира с 82-а титла в кариерата си. Швейцарецът спечели АТР турнира в родния си Базел след категорична победа с 6:2, 6:2 над Давид Гофен за 51 минути игра.

За ФедЕкспрес титлата е пета през 2014-а и шеста общо в Базел.

В първия сет Федерер стартира вихрено и бързо наложи високо темпо, н а което белгиецът нямаше отговор. Швейцарецът проби за 2:0 и бързо приключи първата част след втори пробив за 6:2.

Втората част протече по почти същия сценарий. Равностойни бяха само първите четири гейма. След това Федерер реализира пробив за 3:2 и до края нямаше никакви затруднения срещу Гофен, който имаше само две загуби в последните си 45 мача.

В момента 33-годишният Федерер е на по-малко от 500 точки от Новак Джокович в световната ранглиста и до края на сезона има шансове дори да го свали от върха. От новата седмица Федерер ще играе на "Мастърс 1000" в Париж, където започва с Лукаш Росол.