Серията на ФедЕкспрес продължава

30-10-2014 23:01

14-а поредна победа записа Роджър Федерер и се класира за четвъртфиналите на "Мастърс 1000" в Париж. Швейцарецът победи квалификанта Лукас Пуй от Франция с 6:4, 6:4.

И двата сета се развиха по абсолютно еднакъв сценарий като Федерер стигаше до решителния си пробив при 3:3 гейма. Във втория сет въпросният седми гейм продължи цели девет минути, но на практика реши изхода на битката.

За Федерер това е 68-а победа от началото на годината. Бившият номер 1 търси през тази седмица 24-а титла от "Мастърс 1000" сериите.

Следващият му съперник е Милош Раонич. ФедЕкспрес води с 6:0 в преките им мачове. В тях той е загубил само три сета. Срещата ще бъде около 17,00 часа българско време в петък.

Както е известно, ако Федерер спечели титлата, а Новак Джокович не достигне финал, то швейцарецът ще се завърне на върха в световната ранглиста.