Ноле показа кой е №1

31-10-2014 22:29

Световният номер 1 Новак Джокович постигна своята 13-а победа над състезател от топ 10 през сезона. Сърбинът се класира за полуфиналите на "Мастърс 1000" в Париж след успех със 7:5, 6:3 над Анди Мъри за 101 минути на корта.

Първата част продължи час и се реши в самия край. При 6:5 Джокович демонстрира много агресивна игра и бързо поведе 30:0. Мъри отговори с най-добрия си печеливш удар от бекхенд, но след това направи двойна грешка за 15:40. При второто разиграване Джокович отново показа страхотна игра в защита и принуди съперника да сбърка.

Във втория сет Мъри успя да пробие за 2:1 след един от малкото неубедителни геймове на сърбина. Това обаче бе последният проблясък на британеца. Джокович показа изключителната си класа и спечели с лекота следващите пет гейма, а с това затвори и мача. Той тотално надигра уморения Мъри в края.

До момента Джокович е печелил два пъти титлата в това състезание. Той ще търси четвърта "Мастърс 1000" титла за сезона след Индиън Уелс, Маями и Рим.

Следващият съперник на Новак ще бъде Кей Нишикори.