Анди Мъри предизвика скандал заради прекратен мач

11-06-2010 04:03 | Николай Драгиев

След Новак Джокович и Анди Мъри се нахвърли на официалните лица на турнира в "Куинс Клъб". Местната звезда бе изваден от кожата си, тъй като мачът му от трети кръг с Марди Фиш бе спрян в третия сет заради тъмнината над Лондон.

В този момент Мъри и Фиш го бяха докарали до резултат 4:6, 6:1, 3:3. Шотландецът губеше с 0:3 в тази решителна част и след като изравни не искаше да спира, опирайки се на добрия ритъм.

Защитаващият титлата си британец държеше да продължи, но оплакванията на Фиш от тъмнината надделяха и играта бе спряна.

Иначе Фиш грабна първия сет, след като спечели още първото подаване на Мъри и до края бе безгрешен.

Затова пък Мъри му върна тъпкано като проби 2 пъти и спечели с 6:1 втората част.

При 3:0 в третата част Фиш се виждаше на четвъртфинал, но не така мислеше Анди. Американецът пропусна със своя форхенд да направи резултата 4:0 и това бе фатално за него. Мъри изравни за 3:3 и така интригата остава за днешния ден.

Усетилият че нивото му на игра пада Фиш, помоли съдията Седрик Мурие да спре мача. Той се съгласи за ужас на Мъри. Без никакъв свян Марди си взе сака и отпраши към съблекалнята пред смаяния поглед на Мъри, който бе готов да посреща.

Британската надежда не остави нещата така и първо опита да спори с Мурие, а после и със супервайзъра Том Барнс.

"Марди каза, че не иска да играе и край. Реферът не се консултира с никой при това си решение," беснееше Анди.

"Това решение дойде сякаш отникъде. Условията си бяха чудесни. Нелепо е. Единствената причина, поради която спря мача, беше че резултатът е 3:3," продължи в същия дух Мъри.