Франция - Швейцария 1:1 - Монфис не даде сет на Федерер

21-11-2014 19:50

Гаел Монфис изравни резултата след първия ден от сблъсъка между Франция и Швейцария за Купа "Дейвис". Той победи Роджър Федерер след 6:1, 6:4, 6:3 за два часа игра.

Бившият номер 1 видимо бе далеч от оптималното си физическо състояние за разлика от Монфис, който изигра един от най-добрите мачове в кариерата си.

Досега в кариерата си Федерер имаше само един случай, когато не бе печелил сет за Купа "Дейвис" - през 1999-а срещу Джанлука Поци при дебюта си.

В първия сет Монфис спечели с 6:1 за малко над 20 минути игра. Така Федерер за първи път загуби в Купа "Дейвис" с подобен резултат от 2003-а, когато отстъпи на Лейтън Хюит.

Втората част бе решена от ранен пробив за 2:1 Монфис, който след това продължи да играе много агресивно и не даде никакви възможности на швейцареца.

Нищо не се промени и в третия сет, в който Монфис тотално доминираше, за да затвори с 6:3.

Така в събота предстои битката при двойките. Предстои да станат ясни съставите, които ще видим. Вариант пред капитана на Швейцария Северин Люти е да замени Федерер с друг опитен играч при дуетите - Марко Киуидинели, който да си партнира със Стан Вавринка.