Араван Резаи с блестяща победа над шампионката Вожняцки

15-06-2010 16:02 | Николай Драгиев

Французойката Араван Резаи изхвърли още в първи кръг шампионката в Ийстбърн Каролин Вожняцки след 6-4, 1-6, 6-3 за близо 2 часа игра.

Предимството на Резаи бе доста подчертано, като тя завърши с 41 директно завършени точки, докато датчанката само със 17.

Резаи проби при 4:4 в първия сет и затвори за 6:4 след 36 минути игра, спасявайки всичките възможности за пробив на датчанката. Световната номер 1 изравни сетовете след убедителното 6:1 във втория.

В решителната част Резаи отново бе перфектна. Тя не допусна да загуби сервиса си и реализира един пробив за 6:3.

Самата тактика на Резаи в този мач бе отлична. Тя атакуваше мощно още от 2-3-ия удар, дори и с риск да допусне непредизвикана грешка. Този и подход затрудни максимално Вожняцки, която отново разчиташе на уменията си предимно в защита.

"Извинявам се, че моят английски не е особено добър. Единственото, което мога да кажа е, че обичам да играя на трева. Бързата игра е моята сила," обясни Резаи пред публиката на корта.

Следващата й съперничка е играещата сервис-воле испанка Мария Хосе Мартинес Санчес.