ФедЕкспрес с победа за 39 минути

09-01-2015 12:05 | Станко Димов

Роджър Федерер записа една от най-бързите победи в кариерата си, след като се наложи с 6:0, 6:1 над Джеймс Дукуорт (Австралия) в последния четвъртфинал от турнира в Бризбейн.

Срещата продължи едва 39 минути, през които участващия с „уайлд кард” представител на домакините не успя да запише нито един печеливш удар. От своя страна Федерер, миналогодишен финалист в турнира, приключи двубоя с 24 уинъра и 8 непредизвикани грешки.

Това беше победа №998 за швейцареца, който може да закръгли успехите си на 1000 още тази седмица, ако успее да спечели титлата в Бризбейн.

Следващият съперник пред Федерер ще бъде нашият голям талант Григор Димитров, който също записа експресен успех на четвъртфиналите. До момента Федерер и Димитров са се срещали 2 пъти, в които швейцарецът няма загубен сет.

Любопитно е да се отбележи, че до полуфиналите в Бризбейн достигнаха първите четирима поставени.