Рафаел Надал с ефектна победа на старта на Уимбълдън

22-06-2010 18:44 | Николай Драгиев

Рафаел Надал не показа никакво колебание на старта на Уимбълдън. Испанецът се разправи с 6:2, 6:4, 6:4 с получилия "уайлд кард" за турнира Кей Нишикори от Япония. Двубоят продължи малко по-малко от 2 часа и премина под пълния контрол на световния номер 1, който за разлика от Федерер и Джокович, не изгуби излишно време на корта.

На всичкото отгоре Надал заби нетипичните за него 8 аса, а освен това затрудняваше много японския си опонент. Надал доминираше и при завършващите удари - 45 срещу 33.

Първият се бе най-лесен за Надал. Той проби рано и след това нямаше проблеми да затвори с 6:2 за 36 минути.

Доста по-равностойна бе втората част. Двамата се движиха гейм за гейм до 4:4, когато Нишикори вместо да повече с 5:4, допусна спад и бе пробит, което му коства и този сет.

В третата част Надал стартира с пробив, поведе с 3:1, но допусна изравняване. След това обаче той пак вдигна нивото и това му бе достатъчно, за да приключи мача с 6:4.

Следващият съперник на Надал ще бъде холандецът Робин Хаасе. Той изненадващо или не победи американеца Джеймс Блейк с 6:2, 6:4, 6:4.