Цветана Пиронкова - Доминика Цибулкова (гейм по гейм)

22-01-2015 06:26 | Станко Димов

Цветана Пиронкова - Доминика Цибулкова, II кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия.

ПРОГРАМА ЗА ЧЕТВЪРТИЯ ДЕН НА AUSTRALIAN OPEN

ПРОГНОЗИРАЙТЕ СРЕЩИТЕ ЗА ЧЕТВЪРТЪК ТУК!

КОМЕНТАР НА ЖИВО:

ПЪРВИ СЕТ: (сервис за Доминика Цибулкова):

0:1 Финалистката от миналата година започна срещата отлично и за около 100 секунди спечели подаването си на 0, с което откри резултата в мача.

0:2 Цибулкова пробива. Родената в Словакия тенисистка показва невероятен тенис от началото на двубоя и заслужено има аванс в резултата. Доминика първоначално поведе с 40:15, но с добра защита Цвети стигна до равенство. Последваха два страхотни уинъра от ракетата на Цибулкова, които й осигуриха гейма.

1:2 Без да прави кой знае какво, Цвети Пиронкова връща пробива. Цибулкова започна уверено и поведе с 15:0, но след това допусна 4 поредни грешки, с което сама върна Пиронкова в играта.

1:3 Трети пореден гейм, в който посрещащата тенисистка печели. След оспорвана игра и равенство, във важните моменти Цибулкова взе инициативата, игра агресиво и получи желания резултат.

1:4 Най-дългият гейм в мача, който в крайна сметка отива на сметката на Цибулкова. Цвети има за какво да съжалява, тъй като пропусна точка за пробив и още няколко други добри възможности да притисне съперничката си.  Цибулкова направи две двойни грешки в рамките на гейма, но успя да съхрани подаването си.

2:4 След близо 10 минути игра, пропуснати 4-5 гейм-бола и една точка за пробив (Цибулкова), Цвети Пиронкова успява да измъкне гейма и за първи път от началото на мача не допусна пробив, когато сервира.

2:5 Отдавна не се бе случвало да видим бърз гейм. За жалост той е на сметката на Цибулкова, която спечели подаването си на 15 и вече е само на гейм от успех в сета. Следва почивка, след която на сервис застава Цветана Пиронкова.

2:6 ГЕЙМ И ПЪРВИ СЕТ ЗА ЦИБУЛКОВА. Много тежък гейм за Цвети, която бе пробита на 0. Така след 43 минути игра Цибулкова повежда в резултата.

ВТОРИ СЕТ (сервис за Доминика Цибулкова):

0:1 Цибулкова открива резултата във втората част, но Цвети определено има за какво да съжалява. Българката водеше с 30:0, но след това словачката влезе в серия от 4 последователни точки и взе гейма.

0:2 Дежавю! Цибулкова осъществява пробив (от втория брейк-бол, който получи) и повежда с 2:0 във втората част. От тук до края всичко е на ракетата на словачката - ако не допусне пробив, тя ще се класира за трети кръг.

0:3 Пиронкова определено има за какво да съжалява, тъй като получи две последователни точки за връщане на пробива. Цвети имаше преднина 40:15, но изгледа отблизо рецитала на Цибулкова, която с няколко отлични отигравания спаси подаването си и затвърди пробива от преди малко.

0:4 Втори пробив за Доминика Цибулкова! Финалистката от миналата година с лекота се справи с и без това колебливото в момента подаване на Пиронкова и с гейм на 15 вече повежда с 4:0. Словачката е само на два гейма от място в трети кръг.

0:5 Цибулкова измъкна още един гейм, в който изоставаше с 0:30. Четири последователни точки за словачката, която вече е само на гейм от следващия кръг. Пауза, след която Цветана Пиронкова ще сервира за оставане в турнира.

0:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ДОМИНИКА ЦИБУЛКОВА! Нов пробив за словачката, която си гарантира успеха в мача. Цвети Пиронкова пък отпада във втори кръг в Мелбърн за 8-и път от 10 участия в турнира. Българката ще трябва да изчака поне 12 месеца, преди да опита отново да атакува дебютно достигане до трети кръг на Australian Open.