Джокович с експресна победа

22-01-2015 07:43 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Новак Джокович направи още една крачка към спечелването на рекордна пета титла от Australian Open. Сърбинът преодоля за 84 минути Андрей Кузнецов от Русия с 6:0, 6:1, 6:4.

Ноле спечели първите девет гейма в двубоя и като цяло нямаше никакви проблеми в началните две части. В третия сет 88-ият в света Кузнецов изравни играта, като се възползва от настаналата жега. Той проби за 2:0, но Джокович бързо взе нещата в ръце.

В трети кръг водачът в схемата очаква победителя от мача между Го Соеда (Япония) и Фернандо Вердаско (Испания).

Четвъртият поставен Стан Вавринка продължава защитата на титлата си. Швейцарецът се справи с румънската машина за асове Мариус Копил със 7:6(4), 7:6(4), 6:3. Мачът беше напълно равностоен, за което свидетелстват и спечелените точки: 108-104 за Стан.

Копил завърши със 17 аса и имаше своите шансове в третия сет. В петия гейм тенисистът от Арад поведе с 40:15 при сервис на Вавринка, но швейцарецът устоя. На свой ред шампионът от 2014 г. нанесе удар с пробив за 5:3 и след това затвори двубоя.

Кей Нишикори също продължава. Петият в схемата японец загуби сет срещу хърватина Иван Додиг, но го победи с 4:6, 7:5, 6:2, 7:6(0).

ПРОГНОЗИРАЙТЕ СРЕЩИТЕ ОТ AUSTRALIAN OPEN ТУК!