Плевенска доминация на „Диана“

27-01-2015 13:36 | Станко Димов

Пепи Иванов – Санторото спечели трета поредна титла на „Диана“ след трите неуспешни опита преди това. Този път той имаше труден път до края, но за пореден път показа концентрация и стабилност, за която само можем да завидим.

Срещу него на финала се изправи неговият бивш съгражданин Любо Маринов. Финалистът от известния турнир „Зашо“ обаче не успя да даде нужния отпор и загуби с 2-6 от Пепи, за който това беше трети мач без почти никаква почивка подред.

Иначе тази неделя хората повече сякаш мислеха повече за зимни спортове и спа центрове, отколкото за тенис и 21 любители се събраха за турнира.

И този път обаче плевенската доминация продължи, дори с по-голяма сила от преди, ако се вземе предвид и участието на финал на Любо Маринов, който надигра Емо Велчев с 6-4 в полуфиналите.

По пътя си до финала Санторото надигра драматично 7-6 старата лисица Тишо Попов, който явно има някаква успешна стратегия срещу него, защото всеки път му дава сериозен отпор.

В полуфиналите пък 41-годишният Иванов се справи за втори път с Милен Германов 6-4. Мачът ще се запомни с невероятния брой равенства в първите три гейма – над 30 и особено гейма при 1-1, когато дюсовете бяха над 20.

Така в полуфиналите Плевен би София 2-0.

С победата си на последния турнир Пепи Иванов поведе и в ранглистата, изпреварвайки Теодор Венков.