Изабелла Шиникова пак двойна шампионка в Тунис

01-02-2015 13:25 | Любомир Тодоров

Записалата 9 мача за България за "Фед къп" Изабелла Шиникова за втора поредна седмица е шампионка на единично и на двойки на турнири в тунизийския град Ел Кантауи с награден фонд 10 000 долара.

На финала на единично днес третата в схемата софиянка победи №8 Мари Беноа от Белгия с 6:2, 5:7, 6:1 и записа десети пореден успех в последните две седмици.

След разменени пробиви в началото на срещага, Изабелла направи още един за 2:1, който затвърди. После постигна още един брейк за 5:2, след което  взе първата част със сервис гейм на нула.

Във втория сет след по два разменени брейка, Беноа постигна решителен трети за 6:5, за да изравни после общия резултат.

Изабелла не трепна и стартира третата част с безкомпромисното 4:0 гейма. В седмия при сервис на съперничката 23-годишната шампионка поведе с 40:15 и реализира още първия мачбол.

Така Шиникова си осигури 12 точки за световната ранглиста, където е 421-а днес. За българката този уикенд донесе пета титла на сингъл в кариерата и 16-а на двойки, която взе заедно с Шантал Скамлова от Словакия.

Следващата седмица Изабелла отново ще играе на турнир в Ел Кантауи. В основната схема ще участва и Юлия Стаматова. Записана е и Диа Евтимова, но тя трябва да пътува за Будапеща за двубоите на България за "Фед къп".