Анди Родик и Лейтън Хюит заслужено продължават напред

23-06-2010 19:50 | Николай Драгиев

Финалистът от миналия сезон на Уимбълдън Анди Родик се класира за трети кръг на турнира. Американецът се наложи много трудно с 4-6 6-4 6-1 7-6(2) над Микаел Лодра.

Родик загуби сервиса си веднъж в първия сет и това бе напълно достатъчно, за да го загуби. След това обаче машината от Тексас се стегна и успя да обърне резултата д 2:1.

В четвъртата част се стигна до тайбрек, който Родик спечели със 7:2 точки. Следващият съперник на Анди ще бъде излъчен след 5 сета битка между Филип Колшрайбер и Теймураз Габашвили.

В същото време друг фаворит - Лейтън Хюит също продължава с победите. Той надви Евгени Корольов с 6-4 6-4 3-0. При този резултат руснакът се отказа заради проблеми в рамото.

Самият Корольов не успя да удържи на бясното темпо на Хюит и редеше грешка след грешка.

"Излязох с добър план за игра и го осъществих. Победата в Хале ми даде огромна увереност. Мога да играя силно на тази настилка. Всеки мач е тежък. Ако мина първата седмица, то аз ще добия още повече вяра в силите си," обясни Лейтън.

И такава увереност ще му е нужна, тъй като ще играе с французина Гаел Монфис.