Холандец отстрани №2 в схемата в Загреб

06-02-2015 08:33 | Любомир Тодоров

И вторият поставен в схемата на тенис турнира PBZ Zagreb Indoors в хърватската столица Адриан Манарино отпадна, след като преди това и водачът Иво Карлович напусна състезанието.

Френският тенисист беше надигран на осминафиналите от холандеца Игор Сейслинг (на снимката) със 7:6(3), 4:6, 6:1 след почти два часа игра на централния корт. За родения в Амстердам Сейслинг това е първи четвъртфинал в Загреб.

Следващият му съперник е №8 Марсел Гранойерс. Испанецът трябваше да играе два часа и 27 минути, за да отстрани представителя на домакините Иван Додиг след 7:6(8), 4:6, 6:3.

Продължава и петият в схемата Андреас Сепи, на когото също се наложи да играе три сета. Италианецът надделя над британеца Джеймс Уорд със 7:5, 6:7(4), 6:3. За Сепи това е осма победа за сезона. Той стигна полуфинал на турнира в Доха през януари и се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия след гръмка победа над Роджър Федерер.

На четвъртфинал 30-годишният Андреас очаква литовеца Рикардас Беранкис, победил поставения под №4 Жил Мюлер от Люксембург след 3:6, 7:6(5), 6:4, въпреки 22-ата аса на съперника.