Лудостта свърши - Джон Иснър спечели най-дългия мач в историята на тениса (+ пълен видеобзор)

24-06-2010 18:52 | Николай Драгиев

Джон Иснър спечели най-дългия мач в историята на тениса изобщо. Американецът надви Никола Маю след 3 дни битка с 4:6, 6:3, 7:6, 6:7, 70:68. Мачът продължи 11 часа и 5 минути, а само днес двамата успяха да изиграят още 20 гейма.

23-ият поставен американец завърши с пробив при втория си мачбол в мача.

"Малко съм уморен. Няма как да съм толкова изтощен, тъй като като играеш такъв мач, при тази фантастична публика, не усещаш умората. Този Маю е абсолютен войн. Искам да му отдам заслуженото," обясни щастливият победител на корта.

Напълно изтощеният французин Маю коментира: "В този момент единствено мога да съм благодарен на всички. Днес атмосферата бе невероятна. Джон заслужаваше да спечели. Той сервира невероятно, голям шампион е.

"Беше чест да играя в най-великия мач на най-великото място за тенис. Беше много дълга битка, но и двамата се насладихме."

В крайна сметка само в последния пети сет двамата изиграха 138 гейма. Джон Иснър завърши със 112 аса, Маю със 103. Непредизвиканите грешки бяха невероятно малко - само 39 за французина и 52 за Джон.

Печелившите удари бяха точно 500 - 244 за Маю и 246 за Иснър. Меко казано забавно е, че загубилият Маю и спечелил 502 точки при "само" 478 за Иснър.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ ПОСЕЩЕНИЕТО НА КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТ НА УИМБЪЛДЪН!