24-06-2010 21:19 | Станко Димов

Световният номер 1 Рафаел Надал записа трудна победа във втория си мач на Уимбълдън. Испанецът стигна до обрат 3:2 сета над Робин Хаасе (Холандия) и намери място в следващата фаза на турнира.

Въпреки, че бе допрян до стената и изоставаше с 1:2 сета, Рафа спечели мача с 5-7, 6-2, 3-6, 6-0, 6-3 за близо два часа и половина игра, а в заключителните два сета нямаше абсолютно никакви проблеми срещу съперника си. Следващият опонент на Надал в Лондон ще бъде определен от двубоя Филип Петцшнер (Германия) - Лукаш Кубот (Полша).

Мачът на централния корт на "Ол Ингланд Клъб" започна равностойно, като двамата опоненти не оставяха никакъв шанс за пробив на подаванията си. Така се стигна до 12-ия гейм, в който Надал сервираше за тайбрек. Испанецът лесно поведе с 30-0 и по всичко личеше, че ще видим допълнителен 13-и гейм. В този момент обаче сервисът на Рафа тотално му изневери, Хаасе спечели 4 поредни точки и поведе в резултата.

Още в началото на втората част обаче всичко си дойде на мястото. Световният номер 1 стигна до точка за пробив и се възползва, а след това майсторски затвърди преднината си и поведе с 2-0 гейма. До края на сета Надал нямаше проблеми и след втори пробив набързо изравни резултата.

В този момент на корта ситуацията изглеждаше такава, че всичко се нарежда според очакванията и Надал ще спечели мача с 3:1 сета. Още повече, че на почивката Хаасе извика физиотерапевт, явно изпитвайки болка в крака. Да, ама не. 151-ият в света Робин Хаасе изобщо нямаше намерение да се предава и спечели третия сет след страхотна игра при сервис и реализиран един пробив.

Опрян до стената, Надал нямаше друга алтернатива освен да натисне здраво неопитния си съперник. Именно това и направи Рафа, който след ранен пробив и два лесно сервис-гейма поведе в 3-0, доближавайки се до изравняване в резултата. Няколко минути по-късно статуквото стана факт, а Хаасе така и не взе гейм.

В заключителната пета част "Матадора" нямаше никакво намерение да си прави експерименти. Още от самото начало Надал здраво натиска своя съперник и бързо стигна до своето.