Пиронкова с невероятен обрат над №23 в света

17-02-2015 16:31 | Станко Димов

Цветана Пиронкова за първи път в кариерата си стигна до трети кръг на турнира в Дубай. Това стана факт, след като българката се наложи с 2:1 сета над Шуай Пън (Китай) в двубой, който продължи близо 3 часа. В отделните части 3:6, 6:4, 7:6 (5) за първата ни ракета.

Благодарение на победата Цвети си гарантира 105 точки за ранглистата, а в спор за място на четвъртфинал ще срещне победителката от двубоя между водачката в схемата Симона Халеп и Даниела Хантухова (започват в 19:00 часа). При нов успех, Цвети ще си гарантира 190 точки за ранглситата, които със сигурност ще я върнат в Топ 50.

Иначе днешният двубой предложи много емоции. В решителния трети сет Пиронкова пропиля аванс от 3:1 гейма (Пън изравни за 3:3). В тайбрека Цвети поведе с 6:2 точки, но пропусна 3 последователни мачбола, преди да затвори двубоя от четвъртия опит.

Освен дебютно участие в трети кръг в Дубай, победата днес осигури на Цвети и първи успех над Шуай Пън, от която до момента имаше две поражения.