И Ана Иванович си тръгва от Дубай

18-02-2015 16:13 | Любомир Тодоров

Бившата номер едно в света Ана Иванович се присъедини към загубилите тенисистки от Топ 10 на осминафиналите на турнира от категория "премиер" в Дубай, Обединени арабски емирства.

Сръбската красавица, която беше четвърта в схемата, отстъпи на 17-ата поставена Каролина Плишкова след 2:6, 6:4, 4:6 в мач, който продължи 1:55 часа.

Мощната чехкиня спечели убедително първия сет и поведе с пробив във втория с 2:0. В този момент Иванович вдигна темпото, успя да върне брейка и да на постигне още един, за да изравни частите.

В третата Плишкова направи два пробива, а допусна един, което беше достатъчно, за да запише една от най-престижните си победи. Чешката тенисистка завърши мача с 13 аса и 9 двойни грешки, докато при нейната съперничка показателите бяха 6-6.

На четвъртфиналите Каролина Плишкова излиза срещу своята сънародничка Луцие Шафаржова, която отстрани по-рано днес друга бивша номер едно в света - Винъс Уилямс.