Рафа Надал с бърз успех в Буенос Айрес

26-02-2015 09:12 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на турнира на клей в Буенос Айрес Рафаел Надал се появи за първи път на корта. Испанският левичар спечели с 6:4, 6:0 срещу квалификанта от Аржентина Факундо Аргело за 64 минути игра и се класира на четвъртфинал.

Това беше победа №714 в кариерата на Рафа, което му позволи да изпревари Борис Бекер и да заеме 10-ото място в класацията в Оупън ерата.

Бившият номер едно в света постигна 5 пробива и допусна един. Надал спечели последните 7 гейма в срещата.

"Бях малко нервен в първия сет заради загубата в Рио и не играх добре, докато съперникът беше уверен и точен. Спечелването на частта беше жизненоважно и след това всичко тръгна по-добре за мен", призна четвъртият в световната ранглиста испанец.

Следващият му съперник е отново аржентинец. Това е №59 в света Федерико Делбонис, който отстрани италианеца Паоло Лоренци с 6:4, 6:2.