Грохналият Иснър се даде само за 74 минути

25-06-2010 16:01 | Станко Димов

Американецът Джон Иснър напусна Уимбълдън, след като претърпя загуба във втори кръг на надпреварата. Иснър, който спечели епичната 11-часова битка с Никола Маю на старта на надпреварата, днес очаквано нямаше никакви сили да се противопостави на Тиемо Де Бакер. Така след само 74 минути игра Иснър остъпи на холандския си опонент с 0-6, 3-6, 2-6.

Мачът започна отчайващо за двуметровия американец, който не успя да спечели нито един от началните си 4 сервис-гейма. За справка Иснър не бе допуснал пробив в предишните си 69 подавания! Още след първия сет днес Иснър поиска медицински таймаут. Американецът стисна зъби и довърши мача, но този път просто нямаше сили за ново чудо.

В третия кръг на Уимбълдън Де Бекер ще се изправи срещу победителя от мача Михаил Южни (Русия) - Пол-Анри Матийо (Франция).