Сестри Стоеви с голяма победа в Англия

05-03-2015 10:26 | Любомир Тодоров

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви записаха може би най-значимата си победа на двойки. Късно сноши сестрите от Хасково отстраниха Саманта Барнинг и Ирис Табелинг от Холандия в оспорван мач с 23:21, 19:21, 21:14 след 64 минути игра на Откритото първенство на Англия в Бирмингам, което е от най-високата категория "Премиер Супер серии" и е с награден фонд 500 000 долара.

В първата част българките отразиха гейм пойнт на съперничките в продължението при 20:21 точки, а след това я затвориха при четвъртата си възможност.

В решителната трета игра сестри Стоеви поведоха от самото начало. Почивката дойде при 11:9 в полза на българките. След 17:14 те спечелиха четири разигравания, а с това и двубоя.

На осминафиналите 19-ите в световната ранглиста Габриела и Стефани се изправят днес срещу петите поставени Ю Ян и Ван Сяоли от Китай. Съпернчките са много опитна двойка. Те спечелиха световната титла през 2013 година, а в момента са №7 в класацията на Международната федерация по бадминтон.

Стоеви и китайките не са играли до този момент в официална среща.