Серина Уилямс раздава "лешници" на Уимбълдън

26-06-2010 18:31 | Станко Димов

Шампионката от миналата година Серина Уилямс продължава безапелационното си представяне на Уимбълдън. Амерканката записа нова лесна победа, този път с 6-0, 7-5 срещу Доминика Цибулкова (Словакия) и вече гледа към осминафиналите.

Подобно на срещите си от първите два кръг, и днес Серина започна удар, спечелвайки първия сет на 0. Точно 18 минути бяха необходими на Уилямс да поведе в резултата, записвайки уникални резултати. Тя спечели нечовешките 12 от възможни 13 точки при свой сервис, а освен това направи и три пробива.

Втората част бе по-равностойна, но все пак моща на американката бе непосилна за Цибулкова. Серина заби 19 аса и направи 38 уинъра, с които си гарантира участие в следващата фаза. Там е възможно да се получи суперсблъсък с Мария Шарапова, ако рускинята вземе мача си днес.

Сензацията днес поднесе Петра Квитова. Чехкинята помете със 7-5, 6-0 Виктория Азаренка (Беларус). По този начин Вика ще неизменно ще загуби още места в ранглистата, след като не успя да защити точките си от миналата година, когато игра 1/4-финал.

Съперник на Квитова в следващия етап ще бъде Каролин Возняцки. Очаквани победи постигнаха още На Ли (Китай) и Агниешка Радванска (Полша), които също остават във втората седмица на турнира.