Серина и Симона в битка за финала в Калифорния (+ВИДЕО)

19-03-2015 08:44 | Любомир Тодоров

Световната номер едно Серина Уилямс и третата в ранглистата Симона Халеп се срещат в първия полуфинал на турнира от категория "премиер задължителен" в Индиън Уелс, щата Калифорния.

Американката прекъсна серията на Тимеа Бачински от Швейцария от 15 поредни победи и сама записа 15-и успех, след като се наложи със 7:5, 6:3. Бачински проби в първия гейм, а после стигна до 3:1. Тогава Уилямс се пробуди. Тя върна пробива и взе частта с нов брейк в 12-ия гейм, като на сетбола завърши с мощен бекхенд по правата. Във втората част Серина  постигна брейк за 5:3 и после сервира безпроблемно за спечелването на четвъртфинала.

Бачински направи по-малко грешки от съперничката си: 22 срещу 31. Но при уинърите Уилямс е доста напред с 23 към 11.

От своя страна Симона Халеп изигра поредния си трисетов мач. Тя се наложи над 12-ата в схемата Карла Суарес Наваро от Испания след 5:7, 6:1, 6:1. В първата част иберийката тръгна с 4:0, но тенисистката от Констанца се окопити и успя да изравни при 4:4. В края Суарес Наваро направи важен брейк и така взе частта. От този момент на корта имаше само една тенисистка. Шампионката от Софиуя през 2013 г. Халеп спечели 12 от оставащите 14 гейма и показа отлична игра във всички компоненти.

Серина води с 4-1 победи срещу Симона. Синеоката румънка изуми света, след като миналия октомври на турнира на най-добрите BNP Paribas WTA Finals в Сингапур разгроми именитата си съперничка с 6:0, 6:2 в мач от груповата фаза. Уилямс отвърна на удара само след няколко дни. Двете играха отново на финала на мастърса, където американката беше безпощадна - 6:3, 6:0.

"Мачовете тогава бяха напълно различни. Сега съм готова. Очаквам да изиграем един невероятен мач. Очаквам Симона да стане велика тенисистка, за което има качества", коментира Уилямс.

Днес са останалите два четвъртфинала при жените. В тях защитаващата титлата си Флавия Пенета среща Забине Лизицки, а Йелена Янкович се изправя срещу квалификантката Леся Цуренко.

Вижте удара на деня, в изпълнение на Симона Халеп!