Джокович с осма поредна победа в Маями

31-03-2015 08:48 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Новак Джокович се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями. Защитаващият титлата си сърбин преодоля квалификанта Стив Дарси от Белгия с 6:0, 7:5, за да запише осма поредна победа във Флорида.

Ноле загуби само 26 минути, за да спечели първия сет, в който взе 31 от 45-те точки. Опитният белгиец показа зъби във втората част и проби за 5:4. След това Дарси сервираше за изравняване на сетовете, но четирикратният шампион се мобилизира и спечели оставащите до края геймове.

"Познавах добре играта му и знаех какво да очаквам. За щастие успях да започна мача максимално добре, но завърших по различен начин. Запазването на концентрация до края ми помогна да спечеля", призна Джокович.

Сърбинът се стреми към трети дубъл Индиън Уелс - Маями след 2011 и 2014 година, нещо което никой още не е правил.

В следващия кръг 27-годишният белградчанин излиза срещу Александър Долгополов. Украинецът отстрани бразилския левичар Томас Белучи със 7:5, 6:4.