Шокиращо отпадане за Анди Родик на Уимбълдън

28-06-2010 22:13 | Николай Драгиев

Приказката за Анди Родик на Уимбълдън приключи. И тази година голямата мечта на бившия номер 1 - титла от свещената трева, остана просто илюзия. Родик напусна Уимбълдън на фаза 1/8-финал, след като отстъпи в супер драма в 5 сета от абсолютния анонимник Йен-Сун Лу от Китайско Тайпе, по известно у нас като Тайван.

Нисичкият азиатец безспорно изигра мача на живота си и хвърли голямата болба на "Ол Ингланд Клъб", отстранявайки един от най-големите фаворити за трофея. Така след близо 5 часа игра на фаталния корт номер 2, Родик сдаде мача след 6-4, 6-7, 6-7, 7-6, 7-9.

Двубоят между двамата започна сравнително нормално - Родик спечели първия сет след един пробив. От тук до края на мача обаче американецът се изправи срещу истинска китайска стена, която връщаше всичко.

Вторият, третият и четвъртият сет бяха решени след тайбрек. Тук идва и сензацията - първите два взети с вещина от "Летящия Лу", който играя така, сякаш е номер 2 в света, а не номер 82.

Все пак в четвъртия сет Родик най-накрая взе специалитета си и изравни резултата. Така двамата трябваше да определят последния 1/4-финалист след финален пети сет. В него, при резултат 4-4, Родик имаше брейк-пойнт, но не се възползва. За разлика от него Лу проби и затвори мача с 9-7.

Така азиатецът се натресе на световния номер 3 Новак Джокович, който ще е следващият му съперник. По-рано през деня Ноле пречупи с 3:1 Лейтън Хюит.