Чехия и Русия ще играят на финала на „Фед Къп”

19-04-2015 18:47 | Станко Димов

Отборите на Чехия и Русия ще играят на финала на „Фед Къп”, неофициално световно отборно първенство за жени. Чехкините надиграха Франция с 3:1 победи, след като днес Петра Квитова се наложи срещу Каролин Гарсия с 6:4, 6:4.
Вчера представителките на Чехия постигнаха още две победи.

В първия сингъл Луцие Шафапрова спаси пет мачбола при 4:5 гейма във втория сет и стигна до обрат срещу Каролин Гарсия с 4:6, 7:6(1), 6:1 след почти два часа игра.

Във втория двубой поединично победителката от "Уимбълдън" и номер 4 в световната ранглиста Петра Квитова нямаше особени проблеми срещу Кристина Младенович и след 6:3, 6:4 за 81 минути. Чехия търси четвърта титла в последните пет издания на „Фед Къп” и общо девета в историята си.

Далеч по-оспорван бе вторият полуфинал между Русия и Германия. След първия ден в Сочи, домакините имаха преднина от 2:0 победи. В неделя обаче Кербер и Петкович записаха изразителни победи на единично и изравниха резултата на 2:2. В двубоя на двойки тандемът Павлюченкова / Веснина се наложи над Лизицки / Петкович с 6:2, 6:3 и прати Русия на финал.

Финалът за „Фед Къп” ще се играе в периода 14-15 ноември.