Нишикори продължава серията си в Барселона

Свързани новини
24-04-2015 16:30 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на турнира от Барселона Кей Нишикори продължава защитата на титлата си от миналата година. За точно 100 минути игра японецът отстрани седмия в схемата Роберто Баутиста Агут от Испания с 6:2, 3:6, 6:1 и се класира на полуфинал.

Нишикори загуби първи сет в турнира от категория "АТР 500", но го превъзмогна и беше категоричен в решителната трета част.

Азиатецът има впечатляващия баланс от 19 победи и само една загуба, когато е бил водач в схемата. Като №1 Кей спечели две титли в Мемфис (2014-2015) и една в Куала Лумпур (2014) и загуби на финала в Акапулко през февруари.

Следващият съперник на Нишикори ще бъде словакът Мартин Клижан, който отстрани шампиона от Барселона през 2004 г. Томи Робредо от Испания със 7:6(5), 6:4.

Давид Ферер също е полуфиналист. Испанецът се наложи над Филип Колшрайбер от Германия с 6:3, 7:6(3). В тази фаза той ще играе със сънародника си Пабло Андухар, отстранил победилия Надал италианец Фабио Фонини с 6:1, 6:3