Нишикори отново шампион в Барселона

26-04-2015 20:26 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата Кеи Нишикори защити успешно титлата си на турнира в Барселона, който беше на червени кортове и от категория "АТР 500".

На финала японският тенисист се наложи с 6:4, 6:4 над непоставения испанец Пабло Андухар след един час и 34 минути игра

Двамата си размениха пробиви в първите геймове, но след това всеки печелеше подаването си. Развръзката настъпи в десетия гейм. В него 25-годишният японец поведе с 40:15 при сервис на Андухар и реализира втория си сетпойнт. Частта завърши след 45 минути.

Вторият сет започна отново с пробив на испанеца, но този път тенисистът от Куенка успя да го затвърди за 2:0. В четвъртия гейм Нишикори имаше точка за връщане на брейка, но не се възползва. Все пак азиатецът успя да изравни при 4:4. Той продължи серията си и в заключителния гейм от 0:30 стигна до мачбол и го реализира.

Успехът на японеца е девети в неговата кариера. Въпреки спечелената титла Кей остава на петото място в световната ранглиста, на 110 точки от четвъртия Рафаел Надал.