Обещаващо начало (+ СНИМКИ И ВИДЕО)

30-04-2015 18:45 | Станко Димов

Станко Димов, пратеник на Tennis24.bg в Истанбул със съдействието на "Запрянов травел"

Григор Димитров
започна с победа участието си в турнира Istanbul Open. В среща от втори кръг, българинът се наложи с 2:0 сета над Андрей Голубьов (Казахстан, №117), в отделните части 6:3, 6:2 след 65 минути игра.

Двубоят се проведе на централния корт „Гаранти Коза Арена”, като на трибуните присъстваха приблизително 2 000 души, повечето от които български граждани. Сред зрителите бе и министърът на спорта Красен Кралев.

Димитров започна силно двубоя и от първата точка взе превес над съперника си. Още в първия сервис-гейм на Голубьов Гришо стигна до две точки за пробив, но роденият в Русия състезател успя да се справи. В четвъртия гейм обаче нищо не бе в състояние да помогне на Голубьов и пробивът стана факт.

До края на сета Гришо продължи да сервира брилянтно и не даде надежди на съперника си, че ще може да стигне до нещо повече от почетна загуба. Така след точно 35 минути българинът поведе в резултата с 6:3.

Вторият сет също започна по отличен начин за втория в схемата Димитров. Българинът успя да пробие още на старта, а малко след това имаше и точки за втори пробив и преднина 4:1. Голубьов все пак успя да спаси въпросния гейм, но за нещо повече в дншния мач представителят на Казахстан нямаше сили.

Благодарение на успеха Димитров се класира за четвъртфинал в турнира, където ще се изправи срещу победителя от мача Иван Додиг (Хърватия) – Душан Лайович (Сърбия).